معرفی بهترین برندهای خانه هوشمند

آیا تاکنون به فکر هوشمندسازی خانه خود بوده اید؟ چقدر در مورد خانه های هوشمند و نحوه هوشمند سازی یک ساختمان اطلاع دارید؟ اگر به فکر هوشمند کردن خانه یا محل کار خود هستید باید با بهترین برندهای خانه هوشمند آشنا باشید. با توجه به محبوبیت بالایی که هوشمندسازی خانه در سال های اخیر پیدا کرده، شرکت ها و برندهای مختلفی هم در این زمینه فعالیت می کنند.

اما بدون شک همه آنها نمی توانند انتظارات ما را برآورده کنند و برای این که بهترین عملکرد را از یک خانه هوشمند داشته باشیم، باید حتما برندهای برتر خانه هوشمند را بشناسیم. خصوصا این که هدف اصلی هوشمند کردن یک سازه افزایش امنیت، آسایش و بهینه سازی مصرف انرژی است.

بنابراین باید برند مورد نظر تمام معیارها و مشخصات لازم را داشته باشد. با توجه به اهمیت و تقاضای زیادی که برای ساخت خانه های هوشمند وجود دارد، در این مقاله می خواهیم شما را با بهترین برندهای خانه هوشمند آشنا کنیم.

بهترین برندهای خانه هوشمند

این مطلب جذاب را از دست ندهید : معرفی جدیدترین لوازم هوشمند خانه

اسامی بهترین برندهای خانه هوشمند

در بین برندهای مختلفی که در این زمینه کار می کنند، نام های زیادی وجود دارد. برخی از برندهای برتر خانه هوشمند شامل اسامی زیر است:

 • برند خانه هوشمند Bosch
 • برند خانه هوشمند Vimar
 • برند Crestron
 • برند خانه هوشمند Zennio
 • یکی از بهترین برندهای خانه هوشمند برند ABB
 • برند برتر خانه هوشمند LOXONE
 • هوشمند سازی خانه با برند Schneider
 • برند هوشمندسازی خانه Berker
 • برند خانه هوشمند Akuvox
 • برند ZOORIL
 • برند خانه هوشمند Interra
 • برند هوشمندسازی خانه Hager
 • برند خانه هوشمند Honeywell
 • برند خانه هوشمند Core

این اسامی برخی از بهترین برندهایی است که در زمینه هوشمند سازی خانه فعالیت می کنند. در ادامه با ویژگی ها و نقاط قوتی که هر یک از این برندها دارند بیشتر آشنا می شویم.

برند خانه هوشمند Bosch

بوش یک شرکت آلمانی قدیمی است که سال هاست در زمینه تولید محصولات و لوازم خانگی فعالیت دارد. این شرکت که در سال 1886 تاسیس شده است، پس از ورود به عصر فناوری، فعالیت خود در زمینه هوشمندسازی خانه را نیز شروع کرد. این شرکت برای هوشمندسازی خانه ها از سیستم با سیم و پروتکل KNX استفاده می کند. بوش یکی از بهترین برندهای خانه هوشمند بازار است که به شما برای ارتقای امنیت خانه، افزایش راحتی و آسایش و بهینه سازی انرژی کمک می کند.

بهترین برندهای خانه هوشمند

برند خانه هوشمند Vimar

یکی دیگر از بهترین برندهای خانه هوشمند، برند ویمر است. این برند ایتالیایی در سال 1945 فعالیت خود را شروع کرد و در ادامه فعالیت های خود را در سایر کشورها مانند اتریش و فرانسه هم گسترش داد. نکته ای که در خصوص این برند مطرح می شود این است که برند Vimer هم با پروتکل knx و با سیستم با سیم کار هوشمند سازی خانه را انجام می دهد.

برند Crestron

برند بعدی که در زمینه هوشمندسازی خانه معرفی می کنیم، یکی از بهترین برندهای خانه هوشمند آمریکایی با نام برند Crestron است. این برند هم در سال 1971 فعالیت خود را شروع کرد. فعالیت های هوشمندسازی این برند در زمینه تجهیز ساختمان های تجاری بود. 

عملکرد این برند هم به صورت با سیم و تحت پروتکل knx است. محصولات Crestron به عنوان یکی از برندهای برتر خانه هوشمند، می تواند خدماتی را در زمینه کنترل سرمایش و گرمایش خانه، مصرف بهینه انرژی، کنترل روشنایی و امنیت خانه را ارائه دهد.

برند خانه هوشمند Zennio

گزینه بعدی لیست بهترین برندهای خانه هوشمند، یک برند اسپانیایی است. این شرکت در سال 2008 فعالیت های خود در زمینه هوشمندسازی خانه را آغاز کرد، اما عملکرد آن قابل توجه بوده و متقاضیان زیادی دارد. محصولات متنوع این برند در زمینه ساخت خانه های هوشمند امکان کنترل و مدیریت همه جوره خانه را به ساکنین می دهد. 

از کنترلرهای هوشمند گرفته از تولید سنسورهای حرکتی و نوری، پنل های کنترلی، انواع دوربین و دزدگیرهای هوشمند و کنترل کننده های دما و رطوبت محیط از جمله محصولاتی است که توسط شرکت Zennio تولید می شود. این کمپانی از به روزترین و جدیدترین فناوری ها در ساخت محصولات خود استفاده می کند. 

این محصولات تحت پروتکل های مختلفی تولید شده اند و می توانند بخش ها و محصولات مختلف خانه را به هم وصل کنند. از کنترل نورپردازی خانه گرفته تا سیستم حرارتی و تهویه هوا، همگی با کمک محصولات متنوع زنیو کنترل و مدیریت می شوند.

یکی از بهترین برندهای خانه هوشمند برند ABB

ABB یکی از بهترین برندهای خانه هوشمند است که در سال 1988 در سوئیس تاسیس شد. این شرکت در حال حاضر در بیش از 100 کشور حضور دارد و با ارائه گزینه های مختلف در زمینه هوشمندسازی خانه جزو یکی از شناخته شده ترین برندهاست. این برند انواع مختلفی از محصولات را برای هوشمندسازی خانه ارائه می دهد که می توان از آنها برای انجام کارهایی مانند مدیریت وسایل مختلف خانه و اتصال آنها به هم استفاده کرد.

 شما می توانید از محصولات مختلف این برند برای کنترل سیستم سرمایش و گرمایش خانه، کنترل هوشمند روشنایی و کنترل ورودی و خروجی ساختمان استفاده کنید. محصولات مدیریت انرژی این برند نیز یکی از بهترین هاست و تاثیر زیادی روی کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها دارد.

برند برتر خانه هوشمند LOXONE

یکی دیگر از بهترین برندهای خانه هوشمند برند LOXONE است. این برند را می توان یکی از بهترین ها در نظر گرفت، چرا که از فناوری های نوین هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و تکنولوژی ابری برای هوشمندسازی خانه ها کمک گرفته و بهترین محصولات را در این زمینه عرضه کرده است.

با کمک تجهیزات لوکسون می توان به صورت یکپارچه تمامی وسایل و تجهیزات الکترونیکی خانه را کنترل کرد که این امر می تواند کار را برای کاربران بسیار آسان تر کند. ساکنین خانه هایی که از تجهیزات هوشمندسازی لوکسون استفاده کرده اند می توانند تنها با نصب یک برنامه روی گوشی خود، از راه دور تمامی وسایل خانه از جمله سیستم های گرمایشی و سرمایشی و ورود و خروج ها را کنترل کنند.

 نکته مهمی که لوکسون را به یکی از برندهای برتر خانه هوشمند تبدیل می کند این است که این برند امکان سفارشی کردن محصولات را نیز برای مشتریان فراهم کرده و می توان متناسب با نیاز، نصب و راه اندازی تجهیزات مختلف را سفارشی کرد.

هوشمند سازی خانه با برند Schneider

اشنایدر یک برند فرانسوی در زمینه هوشمندسازی خانه است که در سال 1836 فعالیت خود را شروع کرد. فعالیت اولیه این برند در زمینه تجهیزات برقی و اتوماسیون صنعتی بود و بعد از آن فعالیت خود در زمینه سیستم های هوشمندسازی ساختمان را نیز شروع کرد. محصولات برند اشنایدر با پروتکل های بی سیم کار می کند و سرعت و عملکرد بسیار بالایی دارد.

از انواع محصولات کنترل از راه دور گرفته تا درب های هوشمند، دوربین های مدار بسته، سنسورهای حرکتی هوشمند و سیستم های اعلان حریق همگی جزو فناوری های برند اشنایدر در زمینه هوشمندسازی خانه هستند. محصولات و تجهیزات اشنایدر به خوبی با سایر سیستم های هوشمند مانند سیستم های تهویه مطبوع و روشنایی خانه تعامل برقرار می کنند.

 عملکرد این برند در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مشتریان می توانند تنها با نصب یک اپلیکیشن روی موبایل خود تمامی سیستم های هوشمند اشنایدر را کنترل و مدیریت کنند.

برند هوشمندسازی خانه Berker

از دیگر برندهای برتر خانه هوشمند، برند آلمانی برکر است که در سال 1919 فعالیت خود را شروع کرد. در ابتدا این کمپانی در زمینه تولید کلید و پریز فعالیت داشت. بعد از آن وارد زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی خانه هوشمند شد. محصولات این کمپانی با پروتکل knx ساخته شده اند و به صورت با سیم کار می کنند. 

بنابراین شاید برای کسانی که به دنبال بهترین برندهای خانه هوشمند با سیستم بی سیم هستند چندان جذاب نباشد. اما به هر حال این کمپانی انواع سنسورهای حرکتی، ترموستات ها، پرده های هوشمند و کلید و پریزهای هوشمند را تولید می کند.

برند خانه هوشمند Akuvox

برند Akuvox به عنوان یکی از بهترین برندهای خانه هوشمند در دنیا، برای اولین بار فعالیت خود را در چین شروع کرد. این کمپانی معروف در زمینه فناوری که ابتدا در چین شروع به کار کرد، در حال حاضر در بیش از 80 کشور دنیا نمایندگی فعال دارد و محصولات متنوعی را در زمینه هوشمندسازی خانه تولید می کند. 

از انواع درب های ورودی هوشمند گرفته تا آیفون های تصویری، انواع سیستم های صوتی و تصویری هوشمند و سیستم های امنیتی جزو محصولاتی است که توسط برند Akuvox تولید و عرضه شده است. محصولات این برند از نظر عملکرد و پایداری نمره بسیار خوبی می گیرند و طراحی بسیار زیبایی هم دارند.

برند ZOORIL

زوریل یک برند ایرانی است که به دلیل عملکرد عالی که دارد آن را در لیست بهترین برندهای خانه هوشمند قرار داده ایم. این برند در سال 1394 فعالیت خود را در زمینه هوشمند سازی ساختمان آغاز کرد و از آن زمان تاکنون نمایندگی های متعددی را در سراسر ایران فعال کرده است.

 محصولات متنوع این برند ایرانی شامل انواع رله و دیمر، سنسورهای مگنت آب، انواع آیفون های تصویری، پرده های هوشمند، انواع سیستم های صوتی و کلیدهای لمسی و … می شود.

بهترین برندهای خانه هوشمند

برند خانه هوشمند Interra

یکی دیگر از بهترین برندهای خانه هوشمند، برند اینتراست که در زمینه فناوری و اطلاعات فعالیت دارد. این شرکت فعالیت خود در زمینه هوشمندسازی خانه را در سال 2008 شروع کرده و از آن زمان تاکنون انواع نرم افزارها و سخت افزارهای هوشمند را تولید و طراحی کرده است.  از انواع تجهیزات روشنایی هوشمند گرفته تا درب های ضد سرقت هوشمند و سیستم های دزدگیر و دوربین های مدار بسته هوشمند همگی جزو محصولات این برند هستند.

محصولات برند خانه هوشمند اینترا علاوه بر کیفیت و کارایی عالی که دارند، از نظر طراحی نیز منحصر به فرد هستند و می توانند با دیگر دستگاه های هوشمند نیز تعامل داشته باشند.  اتصال و کنترل بی سیم به واسطه وای فای و بلوتوث از دیگر ویژگی های محصولات این برند است که موجب شده آن را به عنوان یکی از برندهای برتر خانه هوشمند در نظر بگیریم.

برند هوشمندسازی خانه Hager

هگر یکی دیگر از بهترین برندهای خانه هوشمند در دنیاست. این کمپانی آلمانی در سال 1955 فعالیت خود در زمینه تولید محصولات هوشمند سازی خانه را شروع کرد. در حال حاضر هگر یکی از بهترین کمپانی ها در عرصه تکنولوژی های هوشمندسازی ساختمان است و در بیش از 120 کشور دنیا فعالیت دارد.

 از سیستم های حفاظت الکترونیکی گرفته تا مدیریت هوشمند خانه، سیستم های کنترل دسترسی و سیستم های اعلان حریق و … همگی جزو تولیدات شرکت هگر هستند. اساس کار این برند هم کنترل از راه دور است و می توان با تکیه به پشتیبانی از استانداردهای امنیتی بالای تجهیزات هوشمند هگر، از این محصولات برای افزایش امنیت ساختمان کمک گرفت.

برند خانه هوشمند Honeywell

در بین برندهای برتر خانه هوشمند، هانی ول یک برند آمریکایی بسیار موفق و شناخته شده است که می توان آن را یکی از غول های صنعت هوشمندسازی ساختمان نیز در نظر گرفت. این کمپانی انواع مختلفی از محصولات از جمله سیستم های امنیتی، سیستم های ورود و خروج هوشمند، سیستم های تهویه مطبوع و انواع سنسورهای هوشمند را تولید می کند.

نکته مهمی که موجب شده هانی ول یکی از بهترین برندهای خانه هوشمند در جهان باشد این است که می توان محصولات این کمپانی را با طیف گسترده ای از نرم افزارها کنترل و مدیریت کرد. این یعنی کاربران می توانند به سادگی از راه دور با گوشی خود محصولات هوشمند را کنترل کرده و در نتیجه دسترسی و کاربری راحت تری داشته باشند. محصولات این کمپانی هم از نظر کارایی و عملکرد و هم از نظر زیبایی در طراحی، جزو بهترین های بازار است.

این مقاله را از قلم نیندازید : سیستم کنترل پرده هوشمند

برند خانه هوشمند Core

آخرین برندی که می خواهیم به عنوان یکی از بهترین برندهای خانه هوشمند آن را معرفی کنیم، برند Core  است که این برند فعالیت خود را از سال 2013 شروع و محصولات بسیار جذاب و متنوعی را در زمینه هوشمندسازی خانه به بازار معرفی کرده است.

از سیستم های امنیتی مانند دوربین گرفته تا سیستم های هوشمند صوتی و تصویری و اتوماسیون هوشمند همگی در لیست محصولات برند Core قرار دارند. کاربران می توانند تمامی محصولات و تجهیزات هوشمند این برند را به صورت بی سیم از راه دور کنترل کنند که قطعا تجربه ای یکپارچه و راحت تر را برای مشتریان فراهم می کند.

مهمترین ویژگی های یک برند برتر خانه هوشمند چیست؟

در این مقاله به صورت کامل با نام برخی از بهترین برندهای خانه هوشمند آشنا شدیم. اما در کل اگر می خواهید از یک کمپانی برای تهیه محصولات هوشمندسازی خانه خرید کنید، بهتر است چند ویژگی مهم را در نظر داشته باشید. اول از همه باید به دنبال فیدبک امنیتی و کارکرد محصولات آن برند در بازار جهانی باشید و مطمئن شوید که سیستم های هوشمند تولید شده توسط آنها تاکنون بازدهی امنیتی بسیار بالایی داشته اند. 

از طرفی نیز باید این محصولات از هر نظر اقتصادی باشند؛ چه از نظر خرید و نصب آنها و چه از نظر تعمیر و نگهداری سیستم های هوشمند و تاثیری که در بهینه سازی مصرف انرژی دارند. در نهایت نیز طراحی زیبا و مدرن محصولات و کیفیت آنها می تواند تعیین کند که آیا محصولات یک برند می توانند گزینه خوب و استانداردی برای خرید باشند یا خیر.

نکته مهم دیگری که بهتر است به آن توجه کنید این است که به دنبال انتخاب برندهای هوشمندسازی خانه ای باشید که قابلیت تعامل با سایر برندها و تجهیزات خانه هوشمند را داشته باشند. این امر می تواند کارایی محصولات را برای شما بیشتر و بهتر کند.

5/5 - (1 امتیاز)
مشکل شما رفع نشده؟

تماس با iran bms و مشاوره رایگان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید