Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram

با مزایای هوشمند سازی ساختمان آشنا شوید

مزایای هوشمند سازی ساختمان

بعضی از کاربران فکر می‌کنند که هوشمند سازی خانه خرج اضافی است که تنها افراد لاکچری از پس آن برمی‌آیند. بعضی از کاربران هم از خودشان می‌پرسند که هوشمند سازی ساختمان به چه درد می‌خورد؟ اگر این سوال در ذهن شما هم رژه می‌رود، بهتر است در ادامه با ما باشید چراکه قرار است مزایای هوشمند سازی ساختمان را بررسی کنیم. با این وجود در انتهای این مقاله متوجه خواهید شد که هوشمند سازی ساختمان چه مزایای فوق‌العاده‌ای برای شما دارد.

مزایای هوشمند سازی ساختمان

امنیت و آرامش

امنیت و آرامش

مفهوم خانه تنها به یک چهار دیواری محدود نمی‌شود بلکه باید شامل محیطی آرام و امن باشد. یکی از مهم‌ترین مزایای هوشمند سازی ساختمان این است که خانه شما را به محیطی امن و آرام تبدیل می‌کند. تجهیزات هوشمندی که نهایت امنیت  و آرامش را به خانه هوشمند می‌آورند شامل: دوربین‌های هوشمند، سنسور دود، سنسور نشتی آب و … هستند. دوربین‌های هوشمند متناسب با نوع برنامه‌ای که به آن‌ها می‌دهید پروسه فیلم‌برداری را به صورت شبانه‌روز انجام می‌دهند یا زمانی که شما از خانه خارج می‌شوید فیلم‌برداری را آغاز می‌کنند. بنابراین امکان کنترل و نظارت همه ی بخش‌های خانه هوشمند چه از راه دور و چه از راه نزدیک وجود دارد.

علاوه‌بر این، درصورت ورود افراد ناشناس به منزل با استفاده از صدای آژیر یا برقراری تماس و ارسال پیامک به اهالی خانه آن‌ها را از این جریان مطلع می‌سازد. سنسورهای دود و نشتی آب نیز از بروز هرگونه آتش‌سوزی یا ترکیدگی لوله جلوگیری می‌کنند؛ به گونه‌ای که پس از تشخیص دود و نشتی آب بلافاصله با به صدا درآوردن آژیر یا برقراری تماس با کاربر او را در جریان منشأ نشتی آب و آتش‌سوزی قرار می‌دهند. علاوه‌بر این جریان گاز و آب را به صورت خودکار قطع می‌کنند تا از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کنند. بنابراین می‌توانید با زندگی در خانه هوشمند اوج امنیت و آرامش را تجربه کنید.

بهینه سازی مصرف انرژی

بهینه سازی مصرف انرژی

همه ما همیشه با قبض‌های سرسام‌آور آب، برق و گاز روبه‌رو هستیم اما با زندگی در یک خانه هوشمند می‌توانیم از شر این قبض‌ها خلاص شویم. به این دلیل که یکی از مزایای هوشمند سازی ساختمان، بهینه سازی مصرف انرژی است. برخی از مهم‌ترین سیستم‌های هوشمندی که موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شوند شامل: سیستم‌های روشنایی هوشمند، پرده برقی هوشمند و سیستم آبیاری هوشمند هستند.

سیستم روشنایی هوشمند به گونه‌ای طراحی شده است که موجب کاهش چشم‌گیر مصرف برق می‌شود اما چطور؟ این سیستم هوشمند با تاریک شدن هوا تنها لامپ‌های هر بخش از خانه مانند اتاق نشیمن که افراد در آن حضور دارند را روشن می‌کند. بنابراین زمانی که کاربر وارد اتاق خود می‌شود لامپ‌ها به صورت خودکار روشن شده و زمانی که او اتاق را ترک می‌کند، لامپ‌ها به صورت خودکار خاموش می‌شوند. علاوه‌بر این سیستم روشنایی هوشمند، سطح روشنایی محیط را متناسب با میزان روشنایی هوا تنظیم می‌کند. 

بنابراین لامپ‌هایی که اطراف پنجره‌ها قرار دارند به دلیل وارد شدن نور از پنجره به داخل خانه نسبت به لامپ‌های دیگر کم‌نور هستند. همه این موارد موجب می‌شود که در مصرف برق به صورت چشم‌گیری صرفه‌جویی شود. پرده برقی هوشمند نیز یکی دیگر از تجهیزات تاثیرگذار در کاهش مصرف انرژی است. درواقع این سیستم هوشمند در فصل سرما که نور آفتاب به داخل خانه می‌تابد کنار رفته تا تا تابش نور آفتاب محیط خانه را گرم کند از طرفی عملکرد سیستم گرمایش هوشمند کاهش پیدا می‌کند. بنابراین در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود.

مترینگ مصرف انرژی

میترینگ مصرف انرژی

یکی دیگر از مزایای هوشمند سازی ساختمان، میترینگ مصرف انرژی است. منظور از میترینگ مصرف انرژی، سیستم هوشمند تفکیک هزینه‌های آب، برق و گاز است اما این سیستم هوشمند چه کمکی به ما می‌کند؟ درواقع میترینگ مصرف انرژی موجب افزایش راندمان تجهیزات هوشمند، کاهش مصرف انرژی و درنهایت افزایش آسایش و رفاه کاربران می‌شود.

 این سیستم هوشمند با تفکیک هر یک از هزینه‌های آب، برق و گاز شما را از میزان مصرف خود مطلع کرده و راهکارهایی جهت کاهش مصرف انرژی به شما ارائه می‌دهد. بنابراین علاوه‌بر اینکه هر یک از تجهیزات خانه هوشمند در کاهش مصرف انرژی نقش دارند، با میترینگ مصرف انرژی در خانه هوشمند می‌توانید بیشتر به کاهش مصرف انرژی و هزینه‌ها کمک کنید.

رفاه و آسایش

رفاه و آسایش

هیچ چیزی لذت‌بخش‌تر از این نیست که بتوانید همه چیز را از راه دور کنترل کنید. خوشبختانه خانه هوشمند چنین امکانی را به شما می‌دهد؛ از این‌رو می‌توانید تمامی تجهیزات هوشمند را چه از راه نزدیک و چه از راه دور برنامه‌ریزی، مدیریت و کنترل کنید. بنابراین زمانی که خارج منزل هستید یا برای مدتی به مسافرت رفته‌اید به راحتی می‌توانید همه بخش‌های خانه را تنها از طریق موبایل خود مشاهده کنید.

 علاوه‌بر این وظایف هر یک از سیستم‌های هوشمند را کنترل کنید یا حتی سناریویی که برای آن‌ها تنظیم کرده بودید را تغییر دهید. همه این کارها تنها با یک موبایل و لم دادن روی مبل انجام می‌شوند. بنابراین می‌توانیم نتیجه بگیریم که یکی دیگر از مزایای هوشمند سازی ساختمان تجربه اوج رفاه و آسایش است.

ساختمان هوشمند با IRAN BMS

اگر دوست دارید از مزایای هوشمند سازی خانه بهره‌مند شوید تنها کافیست که با تخصصی‌ترین مرکز هوشمند  سازی ساختمان IRAN BMS تماس بگیرید. متخصصین مرکز IRAN BMS پس از اعزام به محل مورد نظر و ارزیابی نیازهای شما انواع سیستم‌های هوشمند را با حداکثر امکانات طراحی و اجرا می‌کنند.

 از خدمات IRAN BMS می‌توان به طراحی و اجرای سیستم صوتی و تصویری هوشمند، سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند، سیستم کنترل از راه دور هوشمند، سیستم روشنایی هوشمند، سیستم اطلاع‌رسانی هوشمند، سیستم امنیتی هوشمند و سیستم تهویه مطبوع هوشمند اشاره کرد.

Rate this post
مشکل شما رفع نشده؟

تماس با iran bms و مشاوره رایگان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید