دوربین مداربسته هوشمند

با به وجود آمدن و پیشرفت سیستم‌های امنیتی مانند دوربین مداربسته کمتر مغازه، فروشگاه و ساختمان تجاری پیدا می‌شود که دوربین مداربسته نداشته باشد. البته کاربرد دوربین مداربسته تنها به این موارد محدود نمی‌شود بلکه از این دوربین‌ها برای کنترل ترافیک نیز استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید عملکرد دوربین مداربسته شامل ضبط تصاویر می‌باشد. بنابراین نه تنها می‌توانید در آن واحد محلی که دوربین مداربسته در آن قرار گرفته است را مشاهده کنید بلکه می‌توانید تصاویری که توسط این دوربین ضبط می‌شود را هر زمان که دوست داشتید ببینید و مرور کنید. حالا فرض کنید همین دوربین مداربسته جای خودش را به دوربین مداربسته هوشمند بدهد.

با دوربین های مداربسته هوشمند، دیگر لازم نیست که تصاویر ضبط شده توسط آن‌ها را چک کنید. درواقع این دوربین‌ها به قدری پیشرفته هستند که با به صدا درآوردن آژیر یا ارسال پیامک به گوشی شما، شما را در جریان ورود افراد ناشناس به محل موردنظر قرار می‌دهند. البته این تنها یکی از ویژگی‌های فوق‌العاده دوربین مداربسته هوشمند است. مطمئناً دوست دارید بیشتر با این دوربین، عملکرد و ویژگی‌های آن آشنا شوید پس ادامه این مطلب را دنبال کنید.

دوربین مداربسته هوشمند

دوربین مداربسته هوشمند دقیقاً چه دوربینی است؟

دوربین مداربسته هوشمند، یک سیستم امنیتی معمولی نیست. درواقع دوربین های مداربسته هوشمند علاوه‌بر ضبط تصاویر به پردازش آن‌ها نیز می‌پردازند. به گونه‌ای که با آنالیز تصاویری که ضبط می‌کنند به صورت خودکار پیام هشدار را برای کاربر ارسال می‌کنند یا آژیر را به صدا درمی‌آورند تا او را از ورود افراد ناشناس باخبر کنند. با این وجود می‌توان گفت که مهم‌ترین تفاوت بین یک دوربین مداربسته معمولی با یک دوربین هوشمند این است که دوربین مداربسته در خانه هوشمند علاوه‌بر ضبط تصاویر به پردازش آن‌ها نیز می‌پردازد و به صورت خودکار کاربر را در جریان قرار می‌دهد.  یکی دیگر از بهترین سیستم‌های امنیتی هوشمند که می‌تواند منزل شما در نهایت امنیت و آرامش حفظ کند، قفل هوشمند است. ترکیب این سیستم با دوربین های مدار بسته می تواند نتایج مثبتی به همراه داشته باشد.

دوربین‌ های مداربسته هوشمند چه مزایایی دارند؟

دوربین‌ مداربسته هوشمند، برخلاف دوربین‌ مداربسته آنالوگ از قابلیت‌های بسیار متعددی برخوردار است که برخی از مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

  • قابلیت تشخیص هر نوع حرکت
  • قابلیت متصل شدن به سایر سیستم‌های هوشمند
  • قابلیت ارائه گزارش از یک سطح مشخص
  • قابلیت ثبت عکس از چهره افراد
  • قابلیت محاسبه سرعت انواع خودروها و خواندن پلاک آن‌ها
  • قابلیت بررسی ورود و خروج افراد و شمارش آن‌ها
  • قابلیت تعقیب سوژه‌های مشکوک

چه کارهایی از دوربین مداربسته هوشمند بر می‌آید؟

مهم‌ترین کاربرد دوربین مداربسته هوشمند، جلوگیری از ارتکاب جرم در حیطه‌های مختلف است. البته لازم است بدانید که کاربرد دوربین های مداربسته هوشمند تنها به استفاده در سیستم‌های امنیتی و حفاظتی، محدود نمی‌شود بلکه در حیطه کارهای صنعتی، کنترل ترافیک، نظامی، فضایی، تصویربرداری نامحسوس و ارتباطات ویدئویی نیز کاربرد دارند.

با این وجود علاوه‌بر استفاده از دوربین مداربسته در هوشمند سازی ساختمان های مسکونی برای حفظ امنیت و آرامش، در کارخانجات صنعتی برای محافظت از تجهیزات مربوطه و افزایش کیفیت محصولات از دوربین‌های هوشمند استفاده می‌شود. علاوه‌بر این در کارخانجات شیمیایی و هسته‌ای که امکان استفاده از نیروی انسانی وجود ندارد یا برای کنترل ترافیک از دوربین‌های هوشمند استفاده می‌شود. استفاده از دوربین مداربسته هوشمند در حیطه کنترل ترافیک سبب نظارت، کنترل و مدیریت تصادفات می‌شود از این‌رو کاهش چشم‌گیر جرائم رانندگی را به دنبال دارد چراکه از قابلیت تشخیص و شناسایی پلاک خودرو نیز برخوردار است.

کنترل از راه دور هوشمند با ایران بی ام اس

هیچ کسی نیست که دوست نداشته باشد، دفتر کار یا منزل خود را در نهایت امنیت و آرامش و به دور از افراد سارق نگه دارد. همانطور که اشاره کردیم بهترین راه برای افزایش امنیت منزل یا هر مکان دیگری، استفاده از سیستم‌های امنیتی و حفاظتی هوشمند است که یکی از بهترین آ‌ن‌ها دوربین مداربسته هوشمند می‌باشد.

 اگر شما هم تمایل دارید تا از دوربین های مداربسته هوشمند در منزل یا محل کار خود استفاده کنید، می‌توانید با تخصصی‌ترین مرکز هوشمند سازی ساختمان (IRAN BMS) تماس بگیرید. البته خدمات مرکز IRAN BMS تنها به اجرای سیستم‌های امنیتی محدود نمی‌شود بلکه این مرکز خدمات طراحی و اجرا سیستم صوتی و تصویری هوشمند، سیستم تهویه مطبوع هوشمند، سیستم روشنایی هوشمند، سیستم کنترل از راه دور هوشمند، سیستم اطلاع‌رسانی هوشمند و غیره را به کاربران ارائه می‌دهد.

5/5 - (2 امتیاز)
مشکل شما رفع نشده؟

تماس با iran bms و مشاوره رایگان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید