اوج کاهش مصرف انرژی با سیستم کنترل دمای هوشمند

شاید شما هم فراموش کاری‌هایی از این قبیل داشته باشید که بدون خاموش کردن اسپلیت خانه را ترک کنید و در نیمه‌های مسیر تازه به یاد آورید که اسپیلت را خاموش نکرده‌اید. اکثر اوقات در چنین شرایطی به دلیل تنگی وقت نمی‌توانیم بازگردیم و وسایلی که روشن رها کرده‌ایم را خاموش کنیم. به همین دلیل انرژی زیادی به هدر می‌رود و با قبض‌های نجومی روبه‌رو می‌شویم. البته این حواس‌پرتی‌ها تنها عامل هدر رفت انرژی و به بار آمدن هزینه‌های زیاد نیست. گاهی اوقات ما هم با استفاده نادرست از وسایل سرمایشی و گرمایشی موجب افزایش مصرف انرژی یا هدر رفت آن می‌شویم. خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی هوشمند از هدر رفتن انرژی جلوگیری کرده‌ است چراکه از تکنولوژی هوشمند جهت ساخت سیستم کنترل دمای هوشمند استفاده شده است.

سیستم کنترل دمای smart یکی از تجهیزات بسیار مهم خانه هوشمند است که با کاهش چشم‌گیر مصرف انرژی موجب کاهش هزینه‌ها می‌شود. بنابراین شما می‌توانید با طراحی و اجرای فناوری کنترل دمای هوشمند در خانه خود با یک تیر دو نشان بزنید هم در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید و هم از پرداخت قبض‌های نجومی خلاص شوید. اگر علاقه دارید بیشتر با سیستم کنترل هوشمند دما آشنا شوید ادامه این مطلب را از دست ندهید.

سیستم کنترل دمای هوشمند

سیستم کنترل دمای هوشمند چیست؟

همانطور که از نام سیستم کنترل دمای هوشمند پیداست، وظیفه این سیستم هوشمند کنترل و مدیریت دمای هر یک از قسمت های ساختمان و ارائه گزارش از دمای نقاط مختلف خانه به کاربر است. درواقع این سیستم هوشمند با مدیریت دمای هر یک از بخش‌های خانه موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. برای مثال اگر در خانه هوشمند خود دارای پرده و پنجره هوشمند باشید، دستگاه کنترل دمای هوشمند هنگام تابش نور آفتاب پرده‌ هوشمند را به صورت خودکار کنار می‌زند و عملکرد سیستم کنترل هوشمند دما را کاهش می‌دهد.

 همین عامل موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. علاوه‌بر این اگر پنجره را باز کرده باشید اما فراموش کنید که آن را ببندید درصورتی که پنجره شما هوشمند باشد، سیستم کنترل دمای smart به صورت خودکار آن را می‌‌بندد. در غیر این صورت با برقراری تماس با شما یا ارسال پیام و به صدا درآوردن آژیر به شما یادآوری می‌کند که پنجره را ببندید تا انرژی به هدر نرود. با داشتن کنترل سیستم های سرمایش و گرمایش دیگر مهم نیست که قبل از ترک خانه حتما وسایل سرمایشی یا گرمایشی را خاموش کنید چراکه این سیستم پس از خارج شدن شما از منزل به صورت خودکار سیستم‌های سرمایشی یا گرمایشی را خاموش می‌کند. بنابراین هیچ‌گونه انرژی به هدر نمی‌رود.

علاوه‌بر این امکان کنترل، مدیریت و برنامه‌ریزی سیستم کنترل هوشمند دما هم از راه دور و هم از راه نزدیک وجود دارد. بنابراین می‌توانید از طریق موبایل هوشمند خود دمای هر یک از بخش‌های خانه را چه زمانی که در خانه هستید و چه زمانی که خارج از خانه هستید، کنترل کنید. حتی می‌توانید قبل از رسیدن به خانه از طریق موبایل خود دمای محیط را متناسب با آن درجه‌ای که مدنظر دارید، تنظیم کنید.

سیستم کنترل دمای هوشمند چه مزایایی دارد؟

 • برخوردار بودن از قابلیت سناریوپذیری و تنظیم زمان شروع و توقف انجام سناریو
 • ارائه گزارش از دمای هر یک از بخش‌های خانه به کاربر
 • برخوردار بودن از قابلیت کنترل چندگانه
 • امکان اعمال تنظیمات سفارشی بر روی سیستم کنترل هوشمند دما
 • امکان کنترل، مدیریت و برنامه‌ریزی سیستم کنترل هوشمند دما از راه نزدیک و دور
 • برخوردار بودن از ریموت کنترلی ساده اما پیشرفته
 • کاهش هزینه‌های ناشی از عملکرد سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی هنگام خالی بودن ساختمان از سکنه
 • جلوگیری از هدر رفت انرژی
 • کاهش 40 درصدی مصرف برق
 • امکان کنترل و برنامه‌ریزی چندین سیستم سرمایشی و گرمایشی با استفاده از یک سیستم کنترل دمای هوشمند
 • کاهش 20 الی 40 درصدی مصرف آب
 • امکان مانیتورینگ و کنترل دما از طریق PC
 • ارائه گزارشات مربوط به میزان مصرف انرژی و تغییرات درجه حرارت به صورت دوره‌ای

پیشنهاد سایت : روشنایی هوشمند

تجهیزات هوشمند کنترل دما

ایران بی ام اس محافظ شما در گرما و سرما

اگر دوست دارید با صرفه‌جویی در مصرف انرژی از شر قبض‌های نجومی و سرسام‌آور خلاص شوید، طراحی و اجرای کنترل سیستم های سرمایش و گرمایش بهترین گزینه برای شماست. مرکز تخصصی هوشمندسازی ساختمان IRAN BMS خدمات طراحی و اجرای سیستم کنترل دمای هوشمند را به شما ارائه می‌دهد.

البته خدمات مرکز IRAN BMS تنها به پیاده‌سازی سیستم کنترل هوشمند دما محدود نمی‌شود بلکه این مرکز به اجرای تمامی سیستم‌های هوشمند با امکانات فوق پیشرفته می‌پردازد. بنابراین می‌توانید هوشمندسازی خانه خود را به تیم مهندسین زبده IRAN BMS بسپارید.

5/5 - (1 امتیاز)
مشکل شما رفع نشده؟

تماس با iran bms و مشاوره رایگان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید