معرفی جدیدترین لوازم هوشمند خانه

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری شاهد علاقه ی افراد به هوشمند سازی خانه ی خود هستیم. هوشمند سازی خانه علاوه بر اینکه نمای آن را زیباتر می کند ، موجب آسان تر شدن اغلب کارها نیز می شود. منظور از لوازم هوشمند خانه یعنی وسایلی که اولا با برق کار می کنند ثانیا متصل به یک سیستم یکپارچه هستند.

از طریق همین سیستم یکپارچه می توان همه ی این لوازم هوشمند را با گوشی یا تبلت خود کنترل کرد. برای مثال تصور کنید که بسیار خسته هستید و نیاز به خوردن چای دارید اما با توجه به خستگی نمی توانید به دستگاه چای ساز مراجعه و آن را روشن کنید. در صورتی که اگر این دستگاه جزو لوازم هوشمند منزل و سیستم یکپارچه آن باشد شما می توانید به راحتی آن را از دور روشن کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با مرکز هوشمند سازی ساختمان تماس بگیرید.

لوازم هوشمند خانه

اینو بخون حتما به کارت میاد : استفاده از لوازم خانگی هوشمند

نمونه هایی از وسایل هوشمند خانه

1. سیستم روشنایی یکی از لوازم هوشمند خانه

یکی از لوازم هوشمند خانه مربوط به سیستم روشنایی آن است. شما می توانید به کمک هوشمند سازی این سیستم ، از راه دور و حتی بیرون از ساختمان ، میزان روشنایی را کنترل کنید. سیستم روشنایی هوشمند دارای خدماتی مانند : روشن و خاموش کردن خودکار است.

2. سیستم حفاظتی و امنیتی

مورد دیگری که می توان برای وسایل هوشمند خانه به آن اشاره کرده ، سیستم حفاظتی و امنیتی است. به کمک هوشمندسازی این سیستم می توان امنیت خانه را تا دو برابر افزایش داد. خدمات این سیستم شامل مواردی مانند: اعلام و اطفاء حریق ، ورود و خروج افراد ، حفاظت از برق گرفتگی ، دوربین مدار بسته است.

3. در و پنجره و پرده

از موارد دیگری که در لوازم هوشمند خانه می توان به آنها اشاره کرد ، در و پنجره و پرده است که حتی می توان آنها را از راه دور به صورت خودکار تنظیم کرد.

4. سیستم سرمایش و گرمایشی

از لوازم دیگری که در وسایل هوشمند خانه وجود دارند مربوط به سیستم های سرمایش و گرمایش هستند. به کمک هوشمند سازی این سیستم می توان وسایل را از راه دور خاموش و روشن یا تنظیم کرد.

5. سیستم صوتی یکی از لوازم هوشمند خانه

یکی از لوازم هوشمند خانه ، سیستم صوتی است. که می توان موسیقی های دلخواه را انتخاب کرد و یا حالت های از قبل تعریف شده را انتخاب و اجرا کرد. همچنین از این سیستم در ادارات نیز می توان استفاده کرد.

لوازم هوشمند خانه

6. سیستم ورود و خروج

به کمک این سیستم می توان ورود و خروج تمام افراد را ثبت کرد و تصویر آنها را ذخیره کرد. از این سیستم می توان در ساختمان های مسکونی هم استفاده کرد.حتی می توان به کمک این سیستم از راه دور با افراد ارتباط برقرار کرد.

7. سیستم تاسیسات استخر و سونا و جکوزی

از این لوازم هوشمند خانه برای ساختمان هایی استفاده می کنند که می خواهند به سیستم تاسیسات استخر و سونا و جکوزی مجهز شوند و می توان از راه دور این تجهیزات را خاموش یا روشن کرد تا بتوان دمای آنها را کنترل کرد.

8. سیستم آبیاری هوشمند یکی دیگر از لوازم هوشمند خانه

اگر می خواهید که درون خانه یا حیاط آن از گیاهان و درختان استفاده کنید پس بهتر است که برای نگهداری هر چه بهتر این گیاهان از سیستم های هوشمند آبیاری استفاده کنید تا در یک زمان مشخص به صورت خودکار گیاهان شما آبیاری شوند.

فواید لوازم هوشمند خانه

  • بالابردن کیفیت زندگی
  • راحت تر انجام شدن کارهای خانه
  • صرفه جویی در زمان
  • صرفه جویی از مصرف انرژی خصوصا هنگام استفاده از وسایل سرمایشی یا گرمایشی
  • زیباسازی منزل
  • مراقبت از کودک یا افراد سالمند و یا افراد معلول ، خصوصا اگر این افراد در یک اتاق دیگر باشند یا مجبور باشید که در طول روز ساعت های زیادی آنها را تنها بگذارید و به سر کار بروید.
Rate this post
مشکل شما رفع نشده؟

تماس با iran bms و مشاوره رایگان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید