Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram

سیستم کنترل خانه از راه دور هوشمند

سیستم کنترل خانه از راه دور

سیستم کنترل خانه از راه دور؛ کنترل همه چیز در دستان شما

همه ما ایرانی‌ها از این عادت‌ها داریم که به محض بستن بار و بندیل و راهی سفر شدن دائم از خودمان می‌پرسیم که “برقارو خاموش کردم؟ گازو خاموش کردم؟ درو قفل کردم؟” همه این سوالات بارها و بارها تا وقتی که دوباره به خانه برگردیم در ذهنمان تکرار می‌شود؛ تنها چیزی که در چنین شرایطی می‌تواند به داد ما برسد، سیستم کنترل خانه از راه دور یا همان مانیتورینگ خانه از راه دور است؛ مطمئناً می‌خواهید بدانید که این سیستم چیست و چگونه کار می‌کند؟ پس ادامه این مطلب را از دست ندهید!

سیستم کنترل خانه از راه دور چیست و چگونه کار می‌کند؟

فعلاً در همین حد بدانید که سیستم کنترل خانه از راه دور یکی از چندین سیستم هوشمند در خانه یا ساختمان هوشمند است تا مفهوم خانه هوشمند را برایتان توضیح دهیم؛ خانه هوشمند، خانه‌ای است که تجهیزات هوشمندی مانند سیستم روشنایی هوشمند، سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند، سیستم صوتی و تصویری هوشمند و … در آن طراحی و پیاده‌سازی می‌شوند؛ مهم‌ترین ویژگی‌ خانه هوشمند این است که تمامی تجهیزات آن را می‌توان از راه دور کنترل و مدیریت کرد. اگر دوست دارید بیشتر با خانه هوشمند و ویژگی‌های آن آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم که مطلب “طعم شیرین استفاده از تکنولوژی را در ساختمان هوشمند بچشید!” را نیز مطالعه کنید.

خب حالا برویم سر سیستم کنترل خانه از راه دور همانطور که از نام این سیستم مشخص است، مانیتورینگ خانه از راه دور امکان مدیریت و کنترل تمامی تجهیزات خانه هوشمند را از راه دور برای شما فراهم می‌کند؛ درواقع این سیستم از طریق اتصال به وای فای، امکان کنترل از راه دور را برای شما فراهم می‌کند؛ بنابراین می‌توانید تمامی تجهیزات و وسایل خود را که به وای فای متصل هستند از طریق این سیستم از راه دور کنترل و مدیریت کنید.

سیستم کنترل خانه از را دور چه امکاناتی را در اختیار شما قرار می‌دهد؟

کنترل سیستم سرمایش و گرمایش

شما با استفاده از سیستم کنترل خانه از راه دور می‌توانید تمامی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مانند اسپلیت را از راه دور کنترل و مدیریت کنید؛ برای مثال می‌توانید قبل از رسیدن به خانه با استفاده از این سیستم اسپلیت را روشن کنید تا زمانی که به منزل می‌رسید دمای محیط خانه به حد مطلوب رسیده باشد؛

علاوه‌بر این اگر فراموش کرده باشید که یکی از سیستم‌های سرمایشی یا گرمایشی را خاموش کنید، هر کجای دنیا که باشید به راحتی می‌توانید از طریق سیستم مانیتورینگ خانه از راه دور سیستم مورد نظرتان را خاموش کنید.

کنترل سیستم روشنایی

یکی دیگر از تجهیزات خانه هوشمند که از طریق سیستم کنترل خانه از راه دور امکان مدیریت و کنترل آن وجود دارد، سیستم روشنایی هوشمند است؛

به گونه‌ای که می‌توانید از راه دور لامپ‌های هر یک از بخش‌های خانه را روشن یا خاموش کنید؛ بنابراین اگر فراموش کرده باشید که لامپ‌ها را خاموش کنید به راحتی با استفاده از این سیستم می‌توانید از راه دور آن‌ها را خاموش کنید.

کنترل سیستم امنیتی

یکی از مهم‌ترین سیستم‌های هوشمند، سیستم امنیتی هوشمند است که خانه شما را در امنیت و آرامش کامل قرار می‌دهد؛ شما می‌توانید به کمک سیستم امنیتی هوشمند و همچنین سیستم کنترل خانه از راه دور از طریق دوربین‌های مداربسته هوشمند که یکی از اجزاء سیستم امنیتی هستند از راه دور بر تمامی بخش‌های خانه خود نظارت و کنترل داشته باشید؛

از همه مهم‌تر با استفاده از سیستم مانیتورینگ خانه از راه دور به راحتی دوربین‌های مداربسته هر یک از بخش‌های خانه را پس از خروجتان از منزل روشن کنید؛ البته برخی از دوربین‌های مداربسته هوشمند به حدی پیشرفته هستند که به صورت خودکار پس از خروج شما از منزل روشن می‌شوند و پروسه فیلمبرداری را آغاز می‌کنند.

کنترل سیستم آبیاری

با وجود سیستم کنترل خانه از راه دور از این نظر هم خیالتان راحت است که اگر قرار باشد به یک مسافرت طولانی مدت بروید هیچ یک از گل‌ها و گیاهان شما آسیب نخواهند دید چراکه با استفاده از این سیستم می‌توانید به سیستم آبیاری فرمان دهید که گل‌ها، گیاهان، باغچه و … را آبیاری کند؛

البته این امکان هم وجود دارد که برنامه مشخصی را به سیستم آبیاری هوشمند بدهید تا این سیستم در روزها و ساعت‌های مشخصی به صورت خودکار، گل‌ها و گیاهان را آبیاری کند.

زندگی هوشمند با ایران بی ام اس

یکی از تخصصی‌ترین مراکز هوشمند سازی ساختمان (BMS)، مرکز ایران بی ام اس (Iran BMS) است که با برخوردار بودن از کارشناسان و تکنسین‌های متخصص در زمینه راه‌اندازی تمامی تجهیزات و سیستم‌های هوشمند، طعم دلچسب زندگی هوشمند را به شما هدیه می‌دهد؛ اگر شما هم دوست دارید که در خانه‌ای با امکانات و تجهیزات هوشمند زندگی کنید، تنها کافیست که با مرکز هوشمند سازی ساختمان، ایران بی ام اس تماس بگیرید؛ تکنسین‌های متخصص این مرکز متناسب با نیاز و بودجه‌ای که دارید، تجهیزات و سیستم‌های هوشمند را به بهترین شکل ممکن در منزل شما پیاده‌سازی می‌کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
مشکل شما رفع نشده؟

تماس با iran bms و مشاوره رایگان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید