کنترل از راه دور هوشمند

کنترل از راه دور هوشمند

تجربه شیرین کنترل از راه دور، از جنگ جهانی اول و دوم توسط آلمانی‌ها آغاز شد؛ سپس دانشمندان آمریکایی تصمیم گرفتند از این تکنولوژی در دنیای غیرنظامی نیز استفاده کنند، به این دلیل کنترل از راه دور برای ساخت سیستمی که بتوان با استفاده از آن ماشین‌ها را از راه دور کنترل کرد، توسط تسلا مورد استفاده قرار گرفت. درنهایت نیز تکنولوژی کنترل از راه دور به دنیای ربات‌ها، رادیوها و تلویزیون‌ها رسید. به لطف این تکنولوژی، دیگر لازم نیست حتی از روی مبل بلند شویم؛ به راحتی با استفاده از ریموت کنترل تلویزیون، کانال‌ها را عوض می‌کنیم و هر برنامه‌ای که دوست داشته باشیم را تماشا می‌کنیم.

اما تکنولوژی کنترل از راه دور از سایر تکنولوژی‌ها و تجهیزات عقب نمانده و به هوشمند شدن روی آورده است. از این‌رو به لطف کنترل از راه دور هوشمند، نه تنها می‌توانیم تلویزیون بلکه همه وسایل و تجهیزات خانه خود را چه زمانی که در خانه نشسته‌ایم و چه زمانی که دور از خانه هستیم کنترل کنیم. وقتی کنترل همه چیز در دستانتان باشد چه احساسی دارید؟ مطمئناً تجربه لذت‌بخش آن قابل بیان نیست. اگر علاقه دارید با کنترل از راه دور هوشمند خانه و ویژگی‌های فوق‌العاده آن آشنا شوید ادامه این مطلب را به هیچ وجه از دست ندهید.

کنترل از راه دور هوشمند چگونه کار می‌کند؟

کنترل از راه دور هوشمند یکی از امکانات ویژه خانه هوشمند به حساب می‌آید، که امکان کنترل و مدیریت تمامی تجهیزات خانه را چه از راه دور و چه از راه نزدیک با استفاده از دیوایس‌های هوشمند مانند موبایل، لپ تاپ و … را برای کاربر فراهم می‌کند.

 از مهم‌ترین کاربردهای کنترل از راه دور هوشمند می‌توان به نظارت و کنترل تجهیزات منزل، کنترل ایمنی، کنترل دمای گلخانه، کنترل آبیاری گلخانه، کنترل محیط‌های اداری و دفاتر کاری، کنترل از راه دور اتاق‌های سرور و … اشاره کرد.

کنترل از راه دور هوشمند

انواع کنترل از راه دور

پیاده‌سازی تکنولوژی کنترل از راه دور هوشمند، یا از طریق دستگاه کنترل از راه دور با اینترنت امکان‌پذیر است یا با دستگاه کنترل از راه دور با اس ام مس. دستگاه کنترل از راه دور با اینترنت، امکان کنترل از راه دور با وای فای را برای شما فراهم می‌کند. به گونه‌ای که می‌توانید تمامی تجهیزات و وسایل خانه خود را که به اینترنت متصل هستند را از راه دور با استفاده از وای فای کنترل کنید.

 دستگاه کنترل از راه دور با اس ام اس، نیز این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند که سیم‌ کارتی را درون این دستگاه قرار دهد تا بتواند از قابلیت کنترل از راه دور با SMS بهره‌مند شود. از این‌رو می‌توانید با ارسال SMS به شماره سیم کارتی که درون دستگاه کنترل از راه دور هوشمند قرار دارد هر یک از دستگاه‌ها و سیستم‌های هوشمند منزل خود را از راه دور کنترل و مدیریت کنید.

ویژگی‌های کنترل از راه دور هوشمند خانه

  • کنترل و مدیریت تجهیزات صنعتی از راه دور
  • کنترل و نظارت ایمن بر دستگاه‌ها و تجهیزات
  • برخوردار بودن از امنیت بسیار بالا
  • قابلیت کنترل کولرهای گازی و آبی از راه دور
  • کنترل سیستم روشنایی از راه دور
  • امکان باز و بسته کردن درب و پنجره‌ها از راه دور
  • کنترل دما توسط حسگرها و سنسورها
  • روشن کردن برخی وسایل پیش از رسیدن به منزل مانند چای‌ساز یا قهوه‌ساز
  • اطلاع‌رسانی از تمامی ترددها و ورود و خروج‌ها
  • روشن و خاموش کردن دوربین‌های امنیتی

ایران بی ام اس تخصصی ترین مرکز هوشمند سازی ساختمان

Iran BMS به عنوان مرکز جامع هوشمند سازی ساختمان، انواع سیستم‌های هوشمند را با هدف اجرای خانه‌‌ای هوشمند با حداکثر امکانات، طراحی می‌کند. خدمات مرکز هوشمند سازی ساختمان (Iran BMS) شامل: سیستم روشنایی هوشمند، سیستم صوتی و تصویری هوشمند، سیستم اطلاع‌رسانی هوشمند، سیستم تهویه مطبوع هوشمند، سیستم امنیتی هوشمند و سیستم کنترل از راه دور هوشمند می‌باشد. درصورتی که تمایل دارید هر یک از این سیستم‌های هوشمند به صورت کاملا حرفه‌ای در منزل شما طراحی و اجرا شوند، با مرکز تخصصی هوشمند سازی ساختمان (Iran BMS) تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز جهت ارائه خدمات هوشمند سازی ساختمان (BMS) به محل مورد نظر اعزام شوند.