سیستم امنیتی هوشمند

سیستم امنیتی هوشمند یکی از جذاب ترین خدماتی است که مرکز هوشمند سازی ساختمان به کاربران محترم ارائه می دهد. سیستم امنیتی خانه هوشمند به معنی تامین امنیت منزل با استفاده از جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا است. مگنت درب و سنسور حرکتی به شما این امکان را می دهد که وقتی در منزل نیستید، از هرگونه ورود غیر مجاز و یا تلاش برای این منظور مطلع شوید. در واقع پس از راه اندازی این سیستم، ورود های غیر مجاز به منزل تان از طریق ایمیل، نوتیفیکیشن، پیام تلگرامی و غیره به شما اطلاع داده خواهد شد.

سیستم امنیتی هوشمند
سیستم امنیتی هوشمند چیست؟

سیستم امنیتی هوشمند چیست؟

تکنولوژی هوشمند مفهوم خانه را از یک چاردیواری به محیطی که می‌توان در آن آرامش، امنیت و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را تجربه کرد، تبدیل کرده است. درواقع پیاده سازی چندین سیستم هوشمند در خانه و برقراری ارتباط بین آن‌ها، یک خانه معمولی را به یک خانه هوشمند تبدیل می‌کند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها سیستم امنیتی هوشمند است. سیستم امنیتی خانه هوشمند از اجزای متعددی تشکیل شده است که هر یک از آن‌ها نقش بسزایی را در افزایش امنیت خانه هوشمند بازی می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با سیستم امنیتی هوشمند و اجزای آن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

سیستم امنیتی هوشمند چه ویژگی‌هایی دارد؟

• امکان باز کردن قفل هوشمند درب ورودی با استفاده از وارد کردن رمز، اسکن اثر انگشت و یا از طریق کارت
• امکان تنظیم رمز عبور موقت جهت باز شدن قفل هوشمند درب ورودی ساختمان
• اعلام ورود و خروج افراد از طریق برقراری تماس، ارسال پیامک و …
• اعلام خطر از طریق به صدا درآوردن آژیر، برقراری تماس و …
• کنترل، مدیریت و برنامه‌ریزی سیستم امنیتی هوشمند از راه دور و نزدیک
• امکان محدود کردن سطح دسترسی‌ میهمانان به برخی از بخش‌های خانه با ارسال پیامک اخطار به میزبان
• امکان مانیتورینگ دوربین مداربسته
• کنترل ورود و خروج افراد براساس زمان

سیستم امنیتی هوشمند چه ویژگی‌هایی دارد؟

سیستم امنیتی هوشمند منزل چه مزایایی دارد؟

صرفه‌جویی در هزینه‌ها

مهم‌ترین مزیتی که سیستم امنیتی هوشمند دارد، صرفه‌جویی در هزینه‌ها است چراکه با وجود این سیستم، دیگر لازم نیست که خانه خود را بیمه کنید. درواقع سیستم امنیتی هوشمند امکان سرقت از منزل شما را غیرممکن می‌سازد. علاوه‌بر این سایر اجزای خانه هوشمند نیز از بروز هرگونه مشکلی مانند آتش‌سوزی یا گازگرفتگی جلوگیری می‌کنند. بنابراین دیگر لازم نیست که هر ماه هزینه‌ای را برای بیمه منزل خود کنار بگذارید.

نظارت و کنترل از راه دور

شیرین‌ترین بخش زندگی در خانه هوشمند این است که می‌توانید تمامی بخش‌های منزل خود را از راه دور کنترل و مدیریت کنید. همانطور که اشاره کردیم می‌توانید از طریق دوربین‌های هوشمند تمامی بخش‌های خانه را از راه دور زیر نظر داشته باشید. حتی اگر فراموش کرده باشید پنجره‌ها را ببندید از طریق گوشی خود و با وارد شدن به اپلیکیشن خانه هوشمند به راحتی می‌توانید پنجره‌های هوشمند را ببندید.

افزایش امنیت

با سیستم امنیتی هوشمند دیگر ترسی از سرقت منزل خود نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید خانه خود را ترک کنید. حتی می‌توانید با خیال راحت به مسافرت بروید و هر وقت که خواستید به منزل خود بازگردید. به این دلیل که سیستم امنیتی هوشمند دارای اجزای هوشمند بسیار کاربردی است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها قفل هوشمند است. قفل هوشمند به هر کسی اجازه ورود به منزل شما را نمی‌دهد چراکه هر شخصی برای وارد شدن به منزل شما نیاز به رمز عبوری دارد که قبلا در سیستم امنیتی تعریف شده باشد. از طرفی دوربین‌های هوشمند با خارج شدن شما از منزل پروسه فیلم‌برداری را به صورت خودکار آغاز می‌کنند. از این‌رو هر جای دنیا که باشید می‌توانید از طریق اپلیکیشن خانه هوشمند یا Smart Home به وسیله دوربین‌های هوشمند تمامی بخش‌های منزل خود و حتی محوطه اطراف آن را زیر نظر داشته باشید.

سیستم امنیتی خانه هوشمند از چه اجزایی تشکیل شده است؟    

سنسور حرکتی

یکی از کاربردی‌ترین اجزای سیستم امنیتی هوشمند منزل، سنسور حرکتی است که یک منطقه امنیتی در اطراف خود ایجاد می‌کند تا ورود افراد ناآشنا را از طریق ارسال پیامک، برقراری تماس یا به صدا درآوردن آژیر به ساکنین خانه اعلام کند.

سنسور درب و پنجره

سنسور درب و پنجره هوشمند به صورت دوگانه طراحی و تولید می‌شود به گونه‌ای که یک عدد آن بر روی درب و یک عدد آن نیز بر روی پنجره نصب می‌گردد. این دو سنسور یک مدار امنیتی در اطراف خود ایجاد می‌کنند تا درصورتیکه درب و پنجره در زمان‌هایی که در سیستم امنیتی ثبت نشده‌اند باز شدند، از طریق برقراری تماس یا صدای آژیر به ساکنین اطلاع داده شود.  

دوربین هوشمند

یکی دیگر از مهم‌ترین و کلید‌ی‌ترین اجزای سیستم امنیتی هوشمند، دوربین مدار بسته هوشمند است که پس از دریافت پیام خروج شما از سنسور درب، پروسه فیلم‌برداری را به صورت خودکار آغاز می‌کند. البته دوربین هوشمند متناسب با برنامه‌ای که برای آن تنظیم کرده‌اید، از محیط اطراف خود فیلم‌برداری می‌کند. برای مثال می‌توانید زمانی که در مسافرت هستید، دوربین هوشمند را به گونه‌ای مدیریت کنید که به طور شبانه‌روزی در حال فیلم‌برداری باشد تا بتوانید از راه دور نیز تمامی بخش‌های منزل خود را کنترل کنید.

قفل درب هوشمند

قفل درب هوشمند در سه نوع مختلف طراحی و تولید می‌شود. یکی از انواع قفل‌های هوشمند، قفلی است که دارای حسگر اثر انگشت می‌باشد از این‌رو باید اثر انگشت تمامی ساکنین منزل را در سیستم امنیتی هوشمند ثبت کنید تا بتوانند وارد منزل شوند. دو نوع دیگر قفل‌های هوشمند یا دارای صفحه کلید هستند یا به صورت کارتی طراحی شده‌اند. برای استفاده از قفل هوشمندی که دارای صفحه کلید است باید برای هر یک از اعضای خانه یک رمز عبور در سیستم امنیتی هوشمند تعریف کنید.

هوشمند سازی ساختمان

مرکز جامع هوشمند سازی ساختمان

مهندسین و کارشناسان خبره مرکز جامع هوشمند سازی ساختمان با برخوردار بودن از جدیدترین تجهیزات روز دنیا به طراحی و اجرای خانه هوشمند با حداکثر امکانات می‌پردازند. از خدمات ویژه مرکز هوشمند سازی ساختمان در زمینه طراحی و اجرای خانه هوشمند می‌توان به سیستم صوتی و تصویری هوشمند، سیستم تهویه مطبوع هوشمند، سیستم امنیتی هوشمند، سیستم اطلاع‌رسانی هوشمند، سیستم روشنایی هوشمند و سیستم کنترل از راه دور هوشمند اشاره کرد. درصورتی که تمایل دارید طعم شیرین زندگی در یک خانه هوشمند را تجربه کنید با مرکز جامع هوشمند سازی ساختمان تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز جهت ارائه خدمات طراحی خانه هوشمند به محل مورد نظر اعزام شوند.